TelVerde Evaluare Națională

În contextul aplicării Strategiei Naționale Anticorupție în Educație, pentru asigurarea unui climat de legalitate și pentru monitorizarea adecvată a riscurilor și vulnerabilităților de corupție în sistemul educațional 

În perioada organizării și desfășurării examenelor naționale, Inspectoratul Școlar Județean Suceava promovează canale de sesizare a unor eventuale fapte de corupție, prin postarea acestora, la avizierul propriu / avizierele unităților de învățământ, situate în afara spațiilor de desfășurare a examenelor, precum și pe prima pagină a site-urilor proprii de internet, după cum urmează:

TEL VERDE 0800 816 230

TEL VERDE 0800 801 100

Telefon gratuit la care cetățenii pot semnala toate neregulile apărute în organizarea și derularea examenelor naționale

http://www.educatiepentruviitor.edu.ro  site dedicat semnalării eventualelor fapte de corupție.

TelVerde Evaluare Națională