Suntem alături de Andrei

Joi, 31 martie 2016, în cadrul Lectoratului cu părinții, s-a finalizat acțiunea umanitară declanșată de noi, elevii clasei a VIII –a B, pentru a-l ajuta pe Andrei, colegul nostru mai mic, suferind de boala Chron.

Am început totul prin a sensibiliza elevii școlii, părinții și cadrele didactice, prezentând suferința lui Andrei.

S-au donat multe jucării și bani. Jucăriile au fost vândute de câțiva părinți după ședința Lectoratului și vizionarea programului artistic, prezentat de colegii noștri mai mici și mai mari, tot pentru Andrei.

Acțiunea a avut un real succes, toată lumea, elevi, părinți, bunici, cadre didactice și angajați ai școlii, participând din suflet și pentru suflet!

Banii adunați vor fi folosiți pentru a-i readuce lui Andrei , zâmbetul de copil!

Să fii sănătos, Andrei! Noi te iubim mult!