Știm să circulăm?

În data de 22 octombrie 2015, elevii clasei I Step by Step au participat la o activitate altfel, realizată cu ajutorul agentului de proximitate Cristian Luncănița. Scopul acestei activități a fost conștientizarea copiilor cu privire la pericolele la care sunt supuși în timpul deplasării pe stradă, de la școală spre casă și invers.

Agentul de poliție a purtat discuții cu elevii în legătură cu semnele de circulație întâlnite în drumul lor, a explicat semnificația unor indicatoare rutiere mai rar întâlnite, a prezentat copiilor un filmuleț educativ, iar la sfârșitul activității elevii au ieșit la plimbare pentru a pune în practică ceea ce au învățat.

Cei mai buni pietoni au fost recompensați cu diplome.

Mulțumim pe această cale agentului de proximitate care a fost alături de noi și promitem că vom fi civilizați în trafic!