Rezultate foarte bune la concursul de dans ”Ritmuri”

Pe data de 13 mai 2015, elevii Școlii Gimnaziale „Ion Irimescu” Fălticeni au participat la etapa județeană a concursului de dans modern „Ritmuri”, organizat de Palatul Copiilor Suceava.

Concurenții, îndrumați de doamna profesoară Moșneagu Claudia și de doamna administrator Ioniță Daniela, s-au întors cu rezultate foarte bune.

La secțiunea dans de character și balet modern, formația „Little Stars”, compusă din elevele Coman Ariana, Bența Briana, Șoptelea Ștefana, Sava Ecaterina, Purdilă Daria, Gim Ariana, Ceparu Alexia, Hrețcanu Alexandra, s-a clasat pe locul II.

În cadrul secțiunii dans sportiv – latino, dans de character – country, formația „Paradis”, alcătuită din elevii: Nastasa Ștefan, Rotariu Dragoș, Martiniuc Antonia, Humă Lucia, Vasiliu Bianca, Stanică Cezar, Anton Claudia, a ocupat tot locul II.

Le urăm succes în continuare!

trupa-arlechini-scoala-ion-irimescu-falticeni