Premiul I pentru elevul Bogdan Clipa la concursul județean pentru pian complementar „Tinere Talente”

Joi, 29 martie 2018, la Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava a avut loc cea de-a V-a ediție a concursului județean de interpretare instrumentală pentru pian complementar „Tinere Talente”.

Scopul acestui concurs este crearea unor standarde în ceea ce privește interpretarea pianistică la nivel de amatori, descoperirea de talente pianiste, atragerea copiilor către activități benefice dezvoltării lor din punct de vedere educațional.

Chiar dacă a participat pentru prima dată la acest concurs, Bogdan Clipa, din clasa a V-a A, elev al Școlii Gimnaziale „Ion Irimescu” Fălticeni, sub îndrumarea profesoarei Maria Luncănița, a obținut premiul I.

Elevul a interpretat piesa „Russian Folk Song” de Ludwig van Beethoven.

Mulțumim organizatorilor pentru inițiativă!