Pentru un mediu sănătos!

Ca urmare a participării la programul de responsabilitate socială ”Olimpiadele K”, sponsorizat de către Kaufland România și implementat în parteneriat cu Asociația Școala de Valori și Ministerul Educației și Cercetării, elevii clasei a II-a Step by Step de la Școala ”Ion Irimescu” au plantat, vineri 16 octombrie 2015, peste 80 de puieți de molid pe un teren recomandat de Primăria Municipiului Fălticeni, teren situat la Nada Florilor.

La activitate au participat cei 32 de elevi ai clasei, ajutați de un grup de părinți, coordonați de învățătoarele clasei, Maria Ciocoiu și Alice Catrina, fiindu-le alături, ca exemplu, domnul director al unității, profesor Costică Parfenie.

Elevii au fost încântați că pot fi parte activă în protejarea și menținerea sănătății mediului înconjurător.

Mulțumim celor care ne-au furnizat materialul săditor, terenul alocat plantării, precum și părinților elevilor.