Ghiocei pentru școala mea

În cadrul proiectului educativ „Împreună pentru succes”, luni 20 februarie, s-a desfășurat activitatea „Ghiocei pentru școala mea”. Copiii din grupa mare, însoțiți de profesoarele Violeta Alexandrescu și Nicolette Tărnăuceanu, au vizitat clasele a IV-a din școala noastră, familiarizându-se cu mediul în care vor intra din toamna viitoare. Acțiunea s-a derulat în parteneriat cu G.P.P. „Pinocchio” Fălticeni.

În continuare, cei mici au fost școlari pentru o oră, participând la două activități practice, la clasa pregătitoare A și la clasa a III-a B, organizate de doamnele profesoare Silvia Moroșan și Marcela Cozma.

În grupuri mixte școlari-preșcolari s-au realizat lucrări artistico-plastice. Participanții au exersat tehnici de lucru diverse: mototolire, tăiere după contur, colorare, lipire etc.

Colajele obținute au fost organizate într-un panou expozițional oferit școlii în dar, cu ocazia împlinirii a 144 de ani de existență.

Mulțumiri și felicitări tuturor celor implicați!