Elevi finaliști la concursul spectacol ”Ai și tu talent”

La finala concursului ”Ai și tu talent” organizat de Asociația Culturală Kalipso și Primăria Municipiului Fălticeni, elevii Școlii Gimnaziale ”Ion Irimescu” au participat cu trei momente foarte bune, originale și de dificultate mare.

Trupa ”Little Stars” a participat cu un dans, la secțiunea ”majorete”, coregrafia executată de eleve având o ritmicitate și o coordonare foarte bună.

Elevele din clasa a VI-a C au participat cu un moment de ”stump”, în care au folosit pseudo-instrumente de percuție, interpretând vocal un colaj muzical din repertoriul interpreților Ben. E. King și Adele.

Iar, pe melodia lui Eduard Cullen, cele două fetițe din clasa a II-a SBS, ”Blue and Black”, au prezentat un dans cu elemente de dificultate mare din gimnastica ritmică, obiectul prezentat fiind mingea.