Elevi de la Școala „Ion Irimescu” au fost premiați la Concursul de interpretare instrumentală de la Suceava

Vineri, 31 martie 2017, patru elevi de la Școala Gimnazială „Ion Irimescu” din Fălticeni au participat la Concursul de interpretare instrumentală pentru pian complementar organizat la Suceava. Ei s-au remarcat în cadrul competiției, la categoria B.

Concursul intitulat Tinere Talente a ajuns la cea de a patra ediție.

Fiind apreciați ca elevi cu rezultate deosebite la învățătură, aceștia s-au evidențiat și prin talent și măiestrie în arta instrumentală.

Astfel, David Amariei, din clasa a II-a A, a obținut premiul I, iar Luca Crîșmariu, clasa a II-a A și frații lor mai mici, Ștefan – Ioan Amariei și Ilinca-Maria Crîșmariu, de la clasa pregătitoare, au obținut premiul al II-lea.

Felicitări, tinere talente!