Am găzduit prima etapă din cadrul Olimpiadei Naționale de Biologie

Sâmbătă, 20 ianuarie 2018, în intervalul orar 7,30 – 12,00 s-a desfășurat, la școala noastră, etapa locală a Olimpiadei Naționale de Biologie la care au participat 20 de elevi din clasele a VII-a de la școlile gimnaziale din Fălticeni, Rădășeni, Băișești.

Activitatea comisiei desemnate prin decizie a Inspectorului școlar general a început la ora 7,30 prin descărcarea subiectelor.

Elevii au început rezolvarea la ora 10,00, timpul alocat fiind de două ore.

Comisia formată din profesoarele Oltea Savin, Irimia Valentina și Tatiana Șandru a constatat buna pregătire a elevilor participanți.

Dintre aceștia s-au remarcat următorii elevi, care s-au calificat la etapa județeană: Emilian Ionuț Ursachi (Școala Gimnazială „Ion Lovinescu” Rădășeni), Ștefan Grămadă (Școala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza” Fălticeni), Filip Marciana, (Școala Gimnazială „Mihail Sadoveanu” Fălticeni), Iustina Amariei (Școala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza” Fălticeni), Călin Davidel (Școala Gimnazială „Ion Irimescu” Fălticeni), Silvia Andreea Murăriței (Școala Gimnazială „Ioan Ciurea” Fălticeni), Ana Murariu (Școala Gimnazială „Mihail Sadoveanu” Fălticeni), Delia Teodora Gavriluț (Școala Gimnazială „Ion Irimescu” Fălticeni), Alin Mocanu (Școala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza” Fălticeni).

Felicitări tuturor participanților și profesorilor îndrumători!

Succes elevilor calificați la etapa județeană.

Mulțumiri profesoarei Tatiana Șandru, profesorilor asistenți Sabina Dulgheriu, Elena Melinte, secretarei Mirela Hrenciuc, administratorului Dana Ioniță.

Felicitări elevei Cătălina Haliga, din clasa a VIII-a B, care s-a calificat la etapa județeană a Olimpiadei de Limba franceză îndrumată de profesoara Anca Nastasă.