Am fost gazdele etapei locale la Olimpiada de Educație tehnologică și abilități practice

Sâmbătă, 16 februarie 2019, la Școala Gimnazială „Ion Irimescu” din Fălticeni a avut loc Olimpiada de Educație tehnologică și abilități practice, etapa locală.

Au participat un număr de 25 de elevi din clasele V-VIII de la Școala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza” Fălticeni, Școala Gimnazială „Ioan Ciurea” Fălticeni, Școala Gimnazială Băișești, Școala Gimnazială Horodniceni, Școala Gimnazială Nr. 1 Vadu Moldovei, Școala Gimnazială Cornu Luncii, Colegiul Național „Nicu Gane”, Școala Gimnazială Preutești și școala organizatoare.

Activitatea comisiei desemnate prin decizie a Inspectorului școlar general a început la ora 8 prin descărcarea subiectelor, elevii începând rezolvarea lor la ora 9,00.

Comisia formată din profesorii Bocanci Grigore și Luncănița Maria a constatat buna pregătire a elevilor participanți.

Felicităm elevii care și-au încercat forțele la acest concurs, le mulțumim profesorilor îndrumători, profesorilor asistenți, profesorilor evaluatori și serviciului secretariat al Școlii Gimnaziale „Ion Irimescu”.

Elevilor calificați la etapa județeană le dorim succes!