Am dat startul Olimpiadei de Biologie

Astăzi, 23 ianuarie 2016, la Școala Gimnazială „Ion Irimescu” din Fălticeni s-a desfășurat etapa locală la Olimpiada de Biologie.

La Olimpiada au participat un număr de 26 elevi (clasa a VII- a) de la următoarele unități de învățământ: Școala Gimnazială” Ion Irimescu”; Școala Gimnazială ”Mihail Sadoveanu”; Școala Gimnazială ”Alexandru Ioan Cuza”; Școala Gimnazială ”Ioan Ciurea”; Școala Gimnazială ” Vasile Tomegea” din Boroaia; Liceul Tehnologic ”Oltea Doamna” din Dolhasca; Colegiul Național ”Nicu Gane”.

Comisia de organizare și evaluare a fost formată din profesorul Oltea Savin de la Colegiul ”Vasile Lovinescu”, profesorul Valentina Irimia de la Școala Gimnazială ”Alexandru Ioan Cuza” și profesoara Tatiana Șandru de la Școala Gimnazială ”Ion Irimescu” .

Cel mai mare punctaj a fost obținut de elevul Alexandru Ștefăniță Miron (92 puncte), de la Școala Gimnazială ”Vasile Tomegea” din Boroaia, îndrumat de doamna profesor Marta Pricope.