Trei premii obținute de elevii noștri la Festivalul Concurs Interjudețean de Folclor „Sărbătoarea de sub brazi”

Sâmbătă, 2 Iunie 2018, începând cu ora 9:00, la Iulius Mall Suceava a avut loc Festivalul Concursul Interjudețean de folclor „Sărbătoarea de sub brazi”, ediția a XI-a.

Peste 760 de copii din județele Suceava, Neamț, Botoșani și Iași au încântat publicul cu momente artistice din categoriile: solist vocal, solist instrumental, grup vocal, grup instrumental şi dans popular.

Evenimentul a fost organizat de Şcoala Gimnazială „Ioan Băncescu” din Adâncata în parteneriat cu Inspectoratul Școlar Județean (ISJ) Suceava.

La acest eveniment au participat la categoria solist vocal și trei elevi ai Școlii Gimnaziale „Ion Irimescu” din Fălticeni aflați sub coordonarea profesoarei Maria Luncănița.

Talentul elevilor a fost recompensat cu următoarele premii:

Premiul I – Claudia Negru (clasa a V-a A)
Premiul II – Cristina Maria Luncănița (clasa a III-a SBS)
Mențiune – Sebastian Naleșnicu (clasa a VII-a B)