Școala mea este cea mai frumoasă!

Miercuri, 22 februarie  2017, elevii clasei  l A, îndrumaţi  de învăţătoarea Ana Moroșanu au desfășurat activitatea „Şcoala noastră, cea mai frumoasă!”

În cadrul activităţii, elevii au aflat despre istoricul şcolii, despre patronul spiritual al şcolii, maestrul Ion Irimescu, despre rezonanţa numelui  şcolii în care învaţă, despre renumele şcolii, câştigat prin munca şi implicarea cadrelor didactice şi a elevilor.

Elevii au descris apoi şcoala lor ca fiind „cea mai frumoasă, cea mai îngrijită, primitoare, deosebită…”. O şcoală unică!

Gândurile lor s-au reflectat sugestiv şi în lucrările plastice şi practice pe care le-au realizat.

La finalul activităţii,  a fost organizată expoziţia intitulată: „Şcoala mea, cea mai frumoasă!”