Rămas bun elevilor din promoția 2016

Joi, 16 iunie, într-o atmosferă încărcată de emoție, absolvenții claselor a VIII-a, promoția 2016, și-au deschis aripile pentru a zbura spre zările senine ale vieții după ce timp de opt ani s-au antrenat cu perseverență sub îndrumarea dascălilor!

La eveniment au participat elevii claselor a IV-a, părinți, profesori, bunici, prieteni.

S-au evocat momente frumoase din viața de elev al Școlii Gimnaziale ”Ion Irimescu”, s-au adus mulțumiri profesorilor, părinților, tuturor celor care au contribuit la dezvoltarea lor.

Au fost premiați șefii de promoție, elevele Ilinca Baltariu și Bianca Vasiliu care au absolvit cu media 10 și premianții olimpiadelor școlare județene:

Baltariu Ilinca – istorie și limba franceză
Loluță Ana Maria – istorie
Peiu Teodor – geografie
Ungureanu Gabriel – geografie
Apetrei Maria – religie

Felicităm toți absolvenții, le dorim ca pe cărarea vieții să întâlnească numai flori și zborul să le fie lin!

Vivat Academia, vivant professores!
Vivat membrum quodlibet!
Vivant membra quaelibet!