Premii numeroase la concursul „Muzică și culoare”

În data de 23 martie 2019, un număr opt eleve ale Școlii Gimnaziale „Ion Irimescu” din Fălticeni au participat la faza județeană a concursul interjudețean de arte vizuale „Muzică și culoare”.

Fiind la a III-a ediție, concurs este organizat de Școala Gimnazială „Miron Costin” din Suceava.

Scopul acestui concurs este de a oferi elevilor posibilitatea de a se manifesta din perspectiva a două domenii artistice interdisciplinare, muzica și desenul.

Suntem mândri de elevele școlii noastre, coordonate de profesoarele Maria Luncănița și Alina Bujor, care s-au întors cu următoarele premii:

Premiul I: Alexandra Filip (clasa a V-a C).

Premiul II: Andreea Mircea (clasa a VII-a C), Denisa Oanea (clasa a VII-a C), Andreea Ailincăi (clasa a V-a C), Maria Darabă (clasa a V-a C).

Mențiune: Andrada Bobric (clasa a VIII-a A), Andreea Marin (clasa a VIII-a A), Anemona Boschi (clasa a V-a C) .

Elevele care au obținut premiile I și II vor participa la faza interjudețeană ce va avea loc la data de 31 mai 2019.

Felicitări tuturor copiilor!