Participăm la Olimpiadele Kaufland

În perioada 15 septembrie 2015 – 29 februarie 2016, Școala Gimnazială ”Ion Irimescu” a participat la o competiție importantă, numită Olimpiadele Kaufland, organizată și sponsorizată de Kaufland în colaborare cu Asociația Școala de Valori.

Profesorii și elevii școlii noastre s-au implicat în diverse activități, profesorii coordonând proiecte diverse și inovative.

Colectivul școlii a intrat în competiție cu proiecte realizate în diverse domenii: dans și muzică, design vestimentar , creații literare, protejarea resurselor, reciclare selectivă, competiții sportive, piese de teatru, vizite culturale și informative. În urma numeroaselor activități, școala noastră a reușit să intre în top Hărnicuți.

Până la data de 30 noiembrie, 100 de unități au fost premiate cu premii a câte 2000 euro, printre care și școala noastră.

Salutăm inițiativa organizatorilor de a oferi elevilor posibilitatea de a participa la activități extrașcolare atractive, interesante și inovative.

Așteptăm cu nerăbdare rezultatele finale și sperăm să ne numărăm printre câștigători.