Mențiune la Concursul Naţional de Geografie “TERRA”
![](http://scoalaionirimescu.ro/wp-content/uploads/2015/06/concurs-terra-scoala-ion-irimescu-falticeni.jpg)
În cadrul Concursului Naţional de Geografie “TERRA” care s-a desfăşurat la Colegiul Naţional „Ştefan cel Mare” din Suceava, Şcoala Gimnazială „Ion Irimescu” din Fălticeni, a participat cu următorii elevi: Buta Eduard – clasa a VIIa – B, Ungureanu Gabriel – clasa a VIIa – C şi Peiu Teodor – clasa a VIIa –C, fiind coordonaţi de profesorul Olariu Daniel.
La această competiţie s-a remarcat elevul Buta Eduard din clasa a VIIa – C, al cărui efort a fost răsplătit cu o binemeritată menţiune obținută în cadrul fazei județene.
Concursul s-a adresat școlarilor din clasele V-VII și a avut loc pe 28 martie 2015.