Juniorii baschetbaliști de la Școala „Ion Irimescu” s-au clasat pe locul III la Olimpiada Gimnaziilor

Sâmbătă, 27 ianuarie 2018, Colegiul Național „Ștefan cel Mare” din Suceava a găzduit faza județeană la baschet a Olimpiadei Gimnaziilor.

La competiție au participat echipele care s-au impus în faza pe cerc pedagogic, din toate zonele județului.

Sportivii Școlii Gimnaziale „Ion Irimescu” a reprezentat zona Fălticeni, iar în urma desfășurării firului epic al competiției aceasta a câștigat un binemeritat loc III.

Echipa de baschet a fost compusă din elevii Cosmin Pîslaru, Adrian Roșu, David Făluță (clasa a VI-a A), Alexandru Malolache (clasa a VI-a B) și Iosif Acatincăi, Cătălin Aioani, Antonio Apetri, Bogdan Vîrlan, Robert Clim (clasa a VIII-a A).

Antrenorul juniorilor baschetbaliști a fost profesorul doctor Florin Onesim.