În vizită la Alevia
![](http://scoalaionirimescu.ro/wp-content/uploads/2015/11/vizita-alevia-scoala-ion-irimescu-1.jpg)
Elevii claselor a III-a B şi I B de la Şcoala Gimnazială „Ion Irimescu” au făcut o vizită la societatea Alevia, locul în care se produc suplimente nutritive.
Echipaţi cu papuci şi cu bonete, copiii au urmărit cu mult interes paşii tehnologici pe care i-au observat. Astfel, şi-au satisfăcut curiozitatea privind utilitatea acestor produse.
La sfârşitul vizitei, spre încântarea lor, au primit din partea firmei câte un flacon cu mutivitamine.