În prag de sărbători

Și acest sfârșit de an calendaristic a adus în școala noastră atmosfera sărbătorească. Au fost împodobit brazii, au fost decorate sălile de clasă, forfota obișnuită a pauzelor a fost înlocuită de audierea colindelor, s-au organizat serbări școlare. Seria de manifestări cultural-artistice s-a încheiat cu un spectacol oferit părinților, cadrelor didactice, colegilor din alte clase.

Elevi mari și mici și-au dovedit măiestria artistică, împărtășind spectatorilor din entuziasmul, bucuria și nerăbdarea cu care așteaptă Nașterea Domnului și Anul Nou 2017.

Pe scenă au evoluat instrumentiști din clasele a II-a A, a II-a SbS și din clasele gimnaziale.

Soliștii și grupurile de colindători din clasele a II-a A, III-a B, IV-a A, a IV-a B, a V-a B, a VI-a B, a VI-a C au vestit Crăciunul atât în limba română, cât și în limba engleză.

Nu au lipsit momentele dinamice. Cei din clasa pregătitoare A au surprins publicul cu Dansul oamenilor de zăpadă, iar cei din clasa a II-a B cu Dansul măștilor.

Jocul ursului a fost pus în scenă de elevi din clasele a VI-a C, a VII-a A, a VII-a B.

Conducerea școlii a împărțit elevilor implicați tradiționalul colăcel și dulciuri!

O vacanță liniștită, sărbători binecuvântate și un an nou mai rodnic, dragi elevi și distinși dascăli!