După faptă și răsplată

Pe 20 mai 2016, la Suceava, la Grădinița ”Prichindelul” s-a desfășurat festivitatea de premiere a Concursului ”Olimpiadele Kaufland” organizate de Kaufland România și Școala de valori.

Printre câștigătorii premiului III în valoare de 20.000 euro se află și Școala Gimnazială ”Ion Irimescu” din Fălticeni care la finalul concursului a realizat un punctaj de 7760 din 7800 posibile.

Mulțumirile noastre se îndreaptă spre elevii, profesorii și părinții care s-au implicat activ în derularea acestui proiect, spre coordonatorul proiectului, profesoara Maria Luncănița.

De asemenea, mulțumim inițiatorilor proiectului: Școala de valori cât și sponsorului Kaufland România.

Cu premiul obținut intenționăm să construim o sală multifuncțională de care vor beneficia elevii școlii.