Două eleve ale Școlii Gimnaziale „Ion Irimescu” au fost premiate de Consiliul Județean Suceava

În data de 31 ianuarie 2019, în Sala Ștefan cel Mare din cadrul Palatului administrativ al municipiului Suceava, Consiliul Județean Suceava a organizat un eveniment dedicat elevilor ce au înregistrat rezultate deosebite la olimpiadele internaționale, naționale și județene, precum și profesorilor care s-au implicat în pregătirea acestora.

Școala noastră a fost reprezentată la acest eveniment de elevele Daria Purdilă și Alexandra Filip, fiind coordonate de profesoarele pentru învățământ primar Maria Ciocoiu și Alice Catrina.

Ele au obținut premiul I la olimpiada de științe socio-umane-educație civică, etapa județeană. Acest loc le-a propulsat în competiția națională, unde au obținut locul 4 (mențiune).

Felicitări celor două eleve!

Le urăm mult succes la toate olimpiadele la care vor mai participa!