Două eleve ale Școlii Gimnaziale „Ion Irimescu” au fost premiate de Consiliul Județean Suceava
![](http://scoalaionirimescu.ro/wp-content/uploads/2019/02/eleve-scoala-ion-irimescu-premii-cj-suceava-768x576.jpg)
În data de 31 ianuarie 2019, în Sala Ștefan cel Mare din cadrul Palatului administrativ al municipiului Suceava, Consiliul Județean Suceava a organizat un eveniment dedicat elevilor ce au înregistrat rezultate deosebite la olimpiadele internaționale, naționale și județene, precum și profesorilor care s-au implicat în pregătirea acestora.
Școala noastră a fost reprezentată la acest eveniment de elevele Daria Purdilă și Alexandra Filip, fiind coordonate de profesoarele pentru învățământ primar Maria Ciocoiu și Alice Catrina.
Ele au obținut premiul I la olimpiada de științe socio-umane-educație civică, etapa județeană. Acest loc le-a propulsat în competiția națională, unde au obținut locul 4 (mențiune).
Felicitări celor două eleve!
Le urăm mult succes la toate olimpiadele la care vor mai participa!