Din suflet și pentru suflet

În săptămâna premergătoare Crăciunului, în cadrul Proiectului Internațional „Mănâncă Responsabil!”, elevii școlii noastre au desfășurat activitatea „Din suflet pentru suflet”.

Au dat dovadă de bunătate și altruism de la cei mai mici, din clasa pregătitoare, până la cei mai mari, elevi din clasele a VIII-a.

În atelierele lui Moș Crăciun, desfășurate la clase, s-au realizat cu drag felicitări și ornamente din materiale reciclabile care au fost donat spre a fi vândute.

Din banii adunați la târgul organizat în holul școlii, în jurul bradului, s-au cumpărat alimente pentru 15 elevi ai școlii noastre cu o situație materială precară.

Cei 15 elevi de la clasele I-VIII au primit și jucării și haine donate de elevii școlii.

Toți cei care au participat la activitate au înțeles că adevăratul dar al Crăciunului este bucuria, bucuria de a împărți cu ceilalți din ce ai tu, bucuria de a împărți necondiționat și fără să aștepți nimic în schimb.