Copii mici cu suflete mari

Lumea copilăriei e plină de vise și de magie. O lume frumosă și plină de soare, în care ar vrea să trăiască oricare, o lume cu zâmbet și plină de flori. Nu, n-o găsești pe nicio hartă, dar toți o păstrăm în suflet viața toată.

Elevii clasei pregătitoare B, îndrumați de profesoara Gabriela Filipciuc, au vrut să demonstreze că, deși sunt mici, au inimi mari și că pot dărui bucurii prietenilor lor de la Grădinița Specială.

Micii școlari au dăruit, pentru 20 de preșcolari, cărți de povești și creioane colorate.

Prietenii lor pot asculta basme minunate, citite de doamnele educatoare, pot colora imagini din poveștile audiate sau își pot inchipui o lume proprie a poveștilor, în care eroii sunt chiar ei. Aceste daruri au fost completate de dulciuri pe care micii preșcolari le-au apreciat împreună cu cărțile primite.

Pozele trimise de doamnele educatoare sunt cele mai bune dovezi că darurile trimise au fost primite cu multă bucurie.