Copii de succes

Ediția XX din toamna 2016 a concursului Lumina Math a reunit cei mai pasionați copii de matematică din clasele II-VIII.

Din clasa a II-a Step by Step de la Școala Gimnazială ”Ion Irimescu” / prof. înv. primar Iuliana Ivanov și Paulina Ivanov au participat 11 elevi dornici de întrecere, promovați de la faza on – line, la Școala Gimnazială Nr. 1 Suceava unde s-a susținut proba scrisă.

Luna decembrie a adus nu numai daruri de la Moș Crăciun pentru ei, ci și vestea că șapte elevi au fost premiați la nivel național după cum urmează:

Premiul I – Tiberiu Adrian Mihalache (locul I / școală, locul IV / județ, locul 20/ țară) + Tabără Națională
Premiul I – Darius Nicolin Filip
Premiul II – Daria Alexa
Premiul III – Luca Ivanov
Premiul III – Teona Evelyn Ionaș
Mențiune – Cristina Maria Luncănița
Mențiune – Denis Gabriel Nuțu

Succesul acesta vine să încununeze munca asiduă desfășurată sub îndrumarea doamnelor învățătoare zi de zi și susținerea familiei în evoluția școlară a acestora.

La mai multe succese, copii de succes!