Concursuri școlare și extrașcolare desfășurate în cadrul programului din săptămâna ”Școala Altfel”

Săptămâna 18-22 aprilie a fost una a competițiilor în școala noastră.

Astfel, elevii au putut participa la: Experiențe geniale (IV A), Concurs de cultură generală (IV A, VII A, VII C), Talentul meu (elevi de la toate clasele), Crosul iepurașilor (IV A, IV B) Concurs de baschet (elevi din clasele primare și gimnaziale), Concurs de biciclete / role (elevi din clasele gimnaziale), Fii inteligenT la matematică – faza finală (elevi din clasele II-IV, zona Fălticeni), Comunicare.ortografie.ro-faza finală (elevi din clasele II-IV zona Fălticeni.

Acestea au urmărit dezvoltarea spiritului de competiție pe teme de importanță majoră în formarea personalității elevilor, cultivarea spiritului creativ, a simțului estetic, a fair-play-ului, promovarea interculturalității, creșterea stimei de sine.

Organizate și desfășurate „altfel”, competițiile au avut un impact deosebit, din care fiecare participant a ieșit „învingător”.

Toți copiii și-au îmbogățit experiența de viață prin aceste activități interesante, antrenante, dinamice, atractive și chiar recreative.

Felicitări tuturor celor implicați!