Bucurii autumnale

În prima săptămână a lunii noiembrie, sala de curs a clasei a V-a A a fost transformată de magie, mister, dar mai ales de voie bună – ingredientul special în orice activitate.

După discuții libere și confruntări de idei legate de sărbătoarea de Halloween, elevii și-au prezentat, pe rând, creațiile: desene, obiecte lucrate manual, măști și bostani decorați.

Activitatea cea mai apreciată a fost cea în care fiecare elev a trebuit să voteze My Favourite Pumpkin (Bostanul preferat), lipind câte un sticker colorat.

Bostanul cu cele mai multe voturi a fost declarat preferatul clasei.

Prin această activitate, elevii și-au dat seama că a cunoaște o limbă străină înseamnă, printre altele, și accesul la cultura și civilizația țării în care este folosită limba respectivă.

Dragi elevi, vă mulțumim pentru implicarea de care ați dat dovadă în această activitate și vă mai așteptăm.

Mult succes tuturor!