Locul IV pentru echipa noastră de fotbal la etapa județeană din cadrul ONSS
![](http://scoalaionirimescu.ro/wp-content/uploads/2016/03/echipa-fotbal-scoala-ion-irimescu-1.jpg)
Sâmbătă, 19 martie 2016, echipa de fotbal a Școlii Gimnaziale ”Ion Irimescu” a participat cu succes la faza județeană a ONSS (Olimpiada Națională a Sportului Școlar). Pe disciplina fotbal, echipa școlii noastre a obținut locul IV (mențiune).
Echipa antrenată de profesorul Florin Onesim s-a încris în competiția rezervată claselor I-IV.
Dintre jucători s-au remarcat Cozmin Pîslaru și Manolache Alexandru.