Activitatea Consiliului Școlar al Elevilor

Semestrul I
An școlar 2015-2016

„Să facem cunoștință!” / octombrie 2015
Rezultat: Ce este Consiliul Școlar al Elevilor și care este rolul lui în cadrul școlii?

„Sănătate, securitate și siguranță” / octombrie 2015
Rezultat: Conștientizarea importanței respectării regulilor pentru evitarea evenimentelor nedorite.

„Ziua europeană împotriva traficului de persoane” / octombrie 2015
Rezultate: Vizionare documentar „Speranțe de vânzare”, conștientizarea importanței acțiunii de a lupta împotriva traficului de persoane, realizarea de pliante și împărțirea lor trecătorilor de pe aleea pietonală a Municipiului Fălticeni.

„Singuri acasă” / noiembrie 2015
Rezultate: cunoașterea și respectarea de către elevi a valorilor vieții de familie, monitorizarea și consilierea elevilor ai căror părinți sunt plecați în străinătate.

„Vine Moș Crăciun” / decembrie 2015
Rezultate: colectarea de jucării, alimente, îmbrăcăminte, pentru copiii cu situație precară din școală și din Grădinița Specială Fălticeni; formarea unei conduite participative la viața socială.